Gıda Tanker 18

Gıda Tanker 18
Ürün Kodu: Gıda Tanker 18

 

KAPASİTE :22,000lt kapasiteli (3 bölmeli, dalgakıranlı)

ŞEKİL :Silindir
GÖVDE SAC KALINLIĞI :4mm AISI316 I-krom
BOMBE SAC KALINLIĞI :5mm AISI316 I-krom
ARAÇ MARKASI/TİPİ :Treyler
ARAÇ ŞAŞE UZUNLUĞU :Faydalı şase uzunluğu 9500mm
 
TEKNİK ÖZELLİKLER:
TANKER
 
1- Ürünle temas edecek bilumum malzeme AISI 316 L paslanmaz kalitede olacaktır (sac, boru fittings vana v.s)
2- Tank 3 bölmeli dalgakıranlı olarak imal edilecektir. Gövde sac kalınlığı 4 mm, bombe sac kalınlığı 5mm olacaktır.
3- Ürün tahliyesinden sonra ve buhar/sıcak su ile yıkamayı müteakip tank içinde birikinti kalmayacak şekilde meyil uygulanacaktır.
4- Dalgakıran saclarının gövdeye montaj detayı dikkatli olarak tasarlanacak darbe sonucu gövdede veya bizzat dalgakıran sancının kendisinde çatlak veya yırtılma olmaması sağlanacaktır.
5- Araçta 3 bölme ve her bölme üzerinde ayrı bir menhol kapağı olacaktır. Menhol kapakları kolay açılır/kapanır olacak, ayrıca menhol kapağı üzerine konacak nefeslik filtreli olacak, contaları gıdaya uygun olacaktır. Menhol üzerindeki izoleli muhafaza kapağı çift tarafa açılır olacaktır.
6- Menhol haznelerindeki taşan ve sıçrayan ürün/su gibi birikintilerin tahliyesi için tanker altına kadar uzanan dreyn boruları çekilecektir.
7- Tanker asgari 80mm kalınlığında veya kaya yünü ile izole edilecek izolasyon kaplama sacı olarak 1mm kalınlığında 304 kalite paslanmaz sac kullanılacaktır. Tankın dışarıdan gözüken tüm yüzeyleri ve parçaları parlak paslanmaz olacak ve krom kaplama olacaktır.
8- İzolasyon tutucuları gövdeye direkt kaynatılmayacak mutlaka paslanmaza dablin sacı kullanılacak. İzolasyon tamiri için kaplama sacları kolay sökülecek şekilde monte edilecek, izolasyonun ıslanmaması için ek yerleri silikonlanacaktır.
9- Tank üst çıkış için merdiven ve tanker üstü yürümek için platform ve korkulukları yatar (açılır-kapanır) şekilde paslanmaz olacaktır. Tankın iç yıkamasında kullanılmak üzere menhollerden girişe uygun paslanmazdan asgari 1.5 metrelik seyyar merdiven olacaktır.
10- Tank üzerinde her bölmeye ayrı ısı göstergesi olacaktır (-10°/+50° arası)
11- Tank ısıtmaya uygun imal edilecek, sempantin sistemi ve vebosto sistemi ayrı olacak. Sempantin sistemi gövdeye paralel alt noktadan 50cm yukarından tanka paralel şekilde  2 sıra olacak ve tanka komple döşenecek iki sıra arasında asgari 10cm olacaktır. Vebosto sistemi ise, sulu ve dizel motorlu olacak (motor ve içerisinden veya imalatçının belirlediği ve bizcede kabul görecek bir şekilde buhar kanalları geçirilecektir.
12- Tank da dizel motorlu WEBOSTA marka (ısıtıcı) sistemi olacaktır. Model DBW 2010 veya DBW 2012 olacaktır.
13- Pompa ve boşaltma sistemi tankın arkasından olacak, her bölmenin çıkışından ve arkaya uzanan tahliye boruları cidarlı olarak vebosto sistemi ile döşenip ısıtma sağlanacaktır, pompa ve boşaltma vanaları ayrı bir dolapla, paslanmaz (krom) monte edilecek ve şaseye değil tanka bağlı olacak (pompa tankla birlikte oynayacak, hareket edecek)
14- Pompa krom LOB pompa olacak ve pompa boşaltım sistemi ELEKTRİKLİ olacak, elektrik panosu ISO normlarına uygun kaliteli ve emme-basma, çift yönlü olacak. 20mt elektrik kablosu hazırlanıp araçla birlikte verilecektir.
15- Boşaltım ve dolum sistemi alttan ve arkadan boşaltmaya-doldurmaya uygun imal edilecek, her bölüm için arkaya bir hat ve hatlar, toplama kolektörü ile birleştirilmeli ve her hattın toplama kolektörüne girişinden önce vana konulacaktır. Toplama kolektöründen aynı zamanda alttan doluma uygun olacaktır. Toplama kolektöründen 2 ayrı çıkış olacak ve bu iki çıkışın ağzına da vana konacak, bu çıkışlardan birisi LOP pompaya bağlı olacak, diğeri ise açık ağızlı olacak (arka sistem emme-basmaya uygun olacaktır)
16- 6’şar metre 2 adet gıda hortumu olacak KAMLOK’LU. Tankın iki yanında hortum muhafazası içi paslanmaz hortum tüpü olacak (ağızları açılabilir kapaklı olacaktır)
17- Bütün boşaltım ve dolum hatları 4’’lük olacaktır.
18- Alttan bölme çıkışlarından gelen borular ısıtmadan dolayı 3’’lük olacaktır
 
TREYLER 
 
1- 9,5metre boyunda (20lik) treyler olacak. Treyler 3 dingil olacak, dingiller 10’ar tonluk olacak ve aracın toplam tonajı 38,000kg olacak şekilde projelendirilecektir.
2- Lastik ebatları 385×65 R22,5 MICHELIN olacak. 4 lastik+1 stepne olacaktır.
3- Araçlar disk fren olacak, BPW marka dingil ve EBS sistem olacaktır.
4- Araç arkadan boşaltma olacak, vanalar için arkada dolap olacak, dolap paslanmazdan (krom) olacaktır. Römork arkasına dolap konacak şekilde şase yapılacaktır.
5- Çamurluklar plastik olacak.
6- Araç yanına bir takım dolabı (304 kalite ve bir adet su tankı 304 kalite), 6kg’lık yangın tüpü (tüpü ile birlikte) ve yangın tüpü dolabı ve boşluklara bisikletlik olacaktır.
7- Çekici ve römork için stepne yerleri yapılacaktır.
8- Tankın gövde şasesi V yatak şeklinde olacaktır.

  • Teknik Tanker

  * Tanker Kumlama Boyama 2012 yılında kendi bünyesinde kumlama iç epokxsi boyama mercedez kamyon ve cargo kamyon bmc kamyon kaporta boya elekrik işleri yapılmaktadır.

   
  * Özel Pompa 2011 yılının kasım ayında pompalarımız komple yenilenmiş ve güçlendirilmiştir ve 2012 model arazözlerimize ve tankerlerimize baglanmaktadır.
   
  * 2012 Model Arazözler 2012 şubat ayında ford cargo araçlara yapılan azarbeycan teslimatları yapıldı.
 • İletişim

  • Mahmutbey Yolu Kocasinan Sanayi Sitesi B 2 Blok No: 18
   Bahçelievler / İSTANBUL
  • +90 (212) 652 70 70
  • +90 (212) 451 40 30
  • info@tekniktanker.com.tr
 • Yol Haritası

 • Mesaj Gönderin